Drodzy Pacjenci,

W związku z pandemią koronawirusa oraz w trosce o Wasze zdrowie oraz naszego zespołu, zamknięcie Centrum Implantologicznego Alfa-Dent
zostało wydłużone do 14 kwietnia.
Planowany okres zamknięcia może ulec zmianie.

Jednocześnie informujemy, iż nasza rejestracja pozostaje do Państwa dyspozycji:
(tel. 510 400 430 lub 85 654 67 66).

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Do zobaczenia wkrótce!
#zostanwdomu
Zespół Alfa - Dent

Stomatologia Zachowawcza

Profilaktyka

Działania profilaktyczne stają się niezwykle ważnymi elementami leczenia warunkującymi zapobieganie schorzeniom jamy ustnej. Obejmuje takie działania jak profesjonalne, ultradźwiękowe usuwanie złogów kamienia nad i poddziąsłowego, osadów oraz fluoryzacje.

Stomatologia zachowawcza

Zajmuje się metodami zachowania zębów w ich naturalnym kształcie i kolorze. Domeną tej dziedziny jest zapobieganie oraz leczenie skutków próchnicy. Na każdym etapie rozwoju tej choroby pacjenci uzyskują fachową i rzetelną pomoc. Leczenie ubytków jest całkowicie bezbolesne dzięki stosowaniu miejscowo działających środków znieczulających dostosowanych do wieku oraz ogólnego zdrowia pacjenta.

Dzięki zastosowaniu najnowszych materiałów nanokompozytowych, wypełnienia wykonywane są w bardzo estetyczny sposób, przywracając zębom ich naturalne właściwości.

Porady pozabiegowe

Po zabiegu może wystąpić dyskomfort i delikatne krwawienie

  • nie płukać jamy ustnej tego samego dnia po zabiegu
  • unikać ćwiczeń fizycznych oraz spożywania alkoholu przez 7 dni
  • jeżeli wystąpi krwawienie, należy założyć jałową gazę na ranę pooperacyjną i lekko przycisnąć na około 20 minut. Jeżeli krwawienie nie ustanie należy skontaktować się z dentystą.
  • następnego dnia po zabiegu należy rozpocząć płukanie jamy ustnej roztworem soli kuchennej lub sody spożywczej trzy razy dziennie (łyżeczka soli/ sody na szklankę przegotowanej, letniej wody). Należy pamiętać, że czystość jamy ustnej sprzyja gojeniu. (Gotowe płukanki Periogard, Eludril, Corsodyl)
  • należy skontaktować się z dentystą jeżeli występuje silne krwawienie, lub silny ból trwający kilka godzin i nie ustępujący po lekach
  • jeżeli występuje ból należy przyjąć lek przeciwbólowy np. Paracetamol lub Ibuprom w normalnych dawkach.
Partnerzy: