f

Stomatologia Zachowawcza

Profilaktyka

Działania profilaktyczne stają się niezwykle ważnymi elementami leczenia warunkującymi zapobieganie schorzeniom jamy ustnej. Obejmuje takie działania jak profesjonalne, ultradźwiękowe usuwanie złogów kamienia nad i poddziąsłowego, osadów oraz fluoryzacje.

Stomatologia zachowawcza

Zajmuje się metodami zachowania zębów w ich naturalnym kształcie i kolorze. Domeną tej dziedziny jest zapobieganie oraz leczenie skutków próchnicy. Na każdym etapie rozwoju tej choroby pacjenci uzyskują fachową i rzetelną pomoc. Leczenie ubytków jest całkowicie bezbolesne dzięki stosowaniu miejscowo działających środków znieczulających dostosowanych do wieku oraz ogólnego zdrowia pacjenta.

Dzięki zastosowaniu najnowszych materiałów nanokompozytowych, wypełnienia wykonywane są w bardzo estetyczny sposób, przywracając zębom ich naturalne właściwości.

Porady pozabiegowe

Po zabiegu może wystąpić dyskomfort i delikatne krwawienie

  • nie płukać jamy ustnej tego samego dnia po zabiegu
  • unikać ćwiczeń fizycznych oraz spożywania alkoholu przez 7 dni
  • jeżeli wystąpi krwawienie, należy założyć jałową gazę na ranę pooperacyjną i lekko przycisnąć na około 20 minut. Jeżeli krwawienie nie ustanie należy skontaktować się z dentystą.
  • następnego dnia po zabiegu należy rozpocząć płukanie jamy ustnej roztworem soli kuchennej lub sody spożywczej trzy razy dziennie (łyżeczka soli/ sody na szklankę przegotowanej, letniej wody). Należy pamiętać, że czystość jamy ustnej sprzyja gojeniu. (Gotowe płukanki Periogard, Eludril, Corsodyl)
  • należy skontaktować się z dentystą jeżeli występuje silne krwawienie, lub silny ból trwający kilka godzin i nie ustępujący po lekach
  • jeżeli występuje ból należy przyjąć lek przeciwbólowy np. Paracetamol lub Ibuprom w normalnych dawkach.